Sağlık Hocası

Diz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Riskleri ve Fiyatı Nedir?

02.11.2019
43
Diz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Riskleri ve Fiyatı Nedir?

Genel bakış

Diz kapağı estetiği yaptırmak isteyenlerin birçok sebebi olabilir. Bacak bölgesini kamufle etmek zordur. Bu nedenle, diz kapakları hemen dikkat çeker. Diz kapağındaki herhangi bir kötü görünüm benlik saygısı kaybına neden olur. Bu nedenle düzeltilmesi gereken estetik bir problemdir. Estetik görünümü bozan diz kapaklarından kurtulmak ameliyatla mümkün olmuştur.

Diz kapağı sorunu genel olarak kadınları olumsuz yönde etkileyen genetik faktörler ve obezite ile görülebilen bir kemik yapısı deformitesidir. Deformasyonlar, ilgili bölgeye yağ greftleri veya protezler uygulanarak düzeltilebilir.

Diz kapağı neden çirkin görünür?

Bacaklar estetik yapımızın en önemli bölgesidir. Bacaklardaki şekil bozukluğu ve orantısızlık kemik problemlerinden ve yağ dağılımındaki dengesizlikten kaynaklanır. Yağ dağılımındaki orantısızlık genellikle genetiktir. Yağ dağılımındaki dengesizlik kilo alımı nedeniyle de gelişmektedir.

Diz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Diz kapağı istetiği yağ transfer tekniği ile yapılabilir. Bu teknik ile bacaklarda orantısızlık yapan kemiğe müdahale etmeden bacağına yağ transferi uygulanarak tedavi sağlanır. Bacakların şekillendirilmesinde maksimum sonuç elde edilir. Bacak orantısızlığını düzeltmek için uygulanacak yağ transferi ile simetrik bacaklar sağlanabilir. Üst ve alt bacaklarda orantısız yağ birikimi de bu yöntemle çözülür.

Diz kapağı estetiği muayenesi

Muayene sırasında hastanın bacaklarına ilişkin problemler belirlenir. Bacaklarda orantısızlık varsa, bu sorunu düzeltmek için hangi bölgeden yağ alınacağına karar verilir. İnce alt bacak ve kalın üst bacak problemi varsa, bu problemleri çözmek için makul bir bacak ölçüm planlaması yapılır.

Diz kapağı estetiği için kimler uygundur?

En az 20 yaşında kemik gelişimini tamamlayan hastalar, ayak yüzeyinde veya yürüyüş bozukluğu gibi problemi olmayan hastalar en iyi adaylardır.

Estetikten sonra iyileşme süresi ne kadardır?

Ameliyat sonuçları, vücudun farklı bölgelerinden yağ grefti uygulamalarından ve protez uygulamalarından birkaç ay sonra görülebilir.

Ameliyattan önce nelere dikkat etmeli?

Sigara içenler sigarayı bırakmalı, kanama riski nedeniyle aspirin ve diğer steroid olmayan ağrı kesicilerden kaçınılmalıdır ve elden geldi kadar sağlıklı beslenilmelidir.

Diz kapağı estetiği fiyatı ne kadardır?

Ameliyat maliyeti, cerrahi müdahalenin süresine, kullanılacak teknik ve teknolojik ürünlere ve anestezi tipine bağlı olarak değişmektedir.

Son olarak, baldır inceltme ameliyatı isimli yazımızda ilginizi çekebilir.


Not: Konu hakkında ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.