Sağlık Hocası

Baldır İnceltme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

31.10.2019
128
Baldır İnceltme Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

Genel bakış

Baldır inceltme ameliyatı (liposuction) düşünen herkesi şunlar duymuştur; kalın, topaç, etli vesaire. Aslında bu durumdan şikayetçi olan insanların bacaklarından memnuniyetsizliklerini tanımlamak için kullandıkları yüzlerce kelime vardır.

Peki bu konuda ne yapılabilir? Genel olarak, hastanın bacaklarını inceltmek için yapılan baldır inceltme ameliyatı, bacağın üst kısımlarında (yani uylukta) en etkilidir, bunun haricindeki yerlerde daha az etkilidir.

Doğru kişide bu işlem; iç uyluk, dış uyluk, kalça bölgesi ve hatta dizlerin etrafındaki alan, kalın bacakların görünümünü iyileştirebilir.

Liposuction operasyonunun bacakları daha ince gösterme kabiliyeti, bacağın uzunluğuna, cildin kalitesine ve geri çekilmesine (elastikliği ne kadar yüksek olursa o kadar iyidit) ve deformasyon olmadan liposuction yapılabilen yağ miktarına bağlıdır.

Baldır inceltme ameliyatı için kimler uygundur?

   

Şunu söylemek gerekir ki, tüm insanlar bacak inceltme ameliyatı (liposuction) için iyi bir aday değildir. Önemli miktarda fazla cildi olan (örneğin, büyük kilo kaybından sonra) hastalar, eksize edilmesi gereken ek cilde sahip olabilir (örneğin, uyluk kaldırma).

Bu durumlarda, liposuctiona ilave olarak, ekstra cilt, iç uyluktan kasık kıvrımlarında bir hilal, uzunlamasına veya dikey bir doku şeridi veya “T” şeklinde bir cilt ve yağ eksizyonu olarak çıkarılır.

Uyluk şekillendirme yaygın olarak uygulanırken, ayak bileklerinin liposuctionları daha az yaygındır. Birçok kalın baldır, genetik olarak belirlenen büyük gastrocnemius kaslarının bir sonucudur. Ameliyat ile yağ alınabilir ama kas alınamaz.

Fazla kasın tedavisi için cerrahi seçenekler arasında, belirli bir yara izi için bazı kas kütlesini alan şeritlerin çıkarılması veya subtotal kas göbek eksizyonu bulunur.

Ayrıca, uzun süreli ağrı, şişme ve hatta bir kan pıhtısı riski vardır. Buna karşılık, ayak bileklerinde aşırı yağ birikintileri olan hastalar için, liposuction (genellikle ultrason veya lazer yardımı ile) bir seçenektir.

Baldır inceltme ameliyatı ve sonrası hakkında

   

Ameliyat olunması durumunda, hastalar genellikle aynı gün eve gider. Genel olarak, ameliyattan sonra toplam üç hafta boyunca şişliği azaltmak için bir kompresyon giysisi kullanılır.

Hastaların ameliyatla aynı gün yürümeye başlaması beklenir. Bazı hastalar liposuction sonrası 24-48 saat sonra işe döner; bir uyluk kaldırma işleminden sonra, hastalar 5-10 gün arasında kalkmayı beklemelidir.

Genelde hastaların ameliyat sonrası üç haftada egzersiz aktivitelerine devam etmeleri hedeflenmelidir.

Baldır inceltme ameliyatı fiyatı nedir?

Bacak inceltme ameliyatı fiyatı, gittiğiniz kliniğe ve bunların tecrübesine göre değişir. Bu tercihi yaparken iyi bir araştırma yapmalısınız ve sağlığınız için kaliteli bir yere gitmelisiniz.

Liposuction fiyatları yurtdışında yaklaşık 3000 ila 4000 amerikan doları arasındadır.

Son olarak, estetik ve güzellikle ilgili merak ettiğiniz her şey için ilgili kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


Not: Konu hakkında ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.